Filaso.cz

… aneb filatelisté sobě

Katalogy - nápověda

Pro plné využití našich katalogů doporučujeme využít naší registrace. Při registraci si nastavíte, u kterých známek (čisté, razítkované) si budete v katalogu zaznamenávat údaje o jejich vlastnictví. Kromě toho si nastavíte i jaké další informace budete v katalogu chtít uvádět. Změny tohoto nastavení můžete udělat kdykoliv po přihlášení na naše stránky. V pravém horním rohu u vašeho uživatelského jména je volba Nastavení.

Vzhled a funkčnost katalogu

Pro lepší představu si prohlédněte následující obrázek, na kterém jsou popsány základní možnosti katalogu. Jednotlivé možnosti jsou v textu dále popsané.

Nápověda ke katalogu poštovních známek

Kliknutím na obrázek známky v katalogu otevřete větší obrázek vybrané známky v novém okně, které se otevře přes stávající. Nové okno s obrázkem známky ukončíte buď kliknutím levým tlačítkem myši na zvětšený obrázek nebo stiskem klávesy Escape (Esc) nebo kliknutím na odkaz Zavřít. Pokud je v sérii známek více, můžete v okně se zvětšeným obrázkem známky kliknout na odkazy Další nebo Předchozí a tak se dostanete na další nebo předchozí zvětšený obrázek známky ze stejné série. K pohybu mezi zvětšenými obrázky ze stejné série můžete využít také klávesy šipku doprava (pro další známku - pokud existuje) a šipku doleva (pro předchozí známku).

Na základě nastavení při registraci (nebo pozdějšího nastavení) se vám u vybraných cenových záznamů objevují symboly Nemám a Mám. První symbol označuje, že u dané známky nemáte záznam o jejím vlastnictví. Druhý symbol značí, že danou známku vlastníte. Kliknutím levým tlačítkem myši na tyto symboly se dostanete na formulář, ve kterém můžete vyplnit svoje údaje o dané známce. V současnosti můžete zadávat následující údaje: zda známku máte nebo nemáte, cenu, za kterou jste známku zakoupili, datum a místo nákupu, poznámku o délce 300 znaků.

V katalogu máme další různé obrázky, například u obálek dne vydání (FDC) nebo u přepážkových listů (PL). Na tyto obrázky se dostanete kliknutím na symbol Obrázek u příslušné informace. Obrázky se otevírají v novém okně stejně jako zvětšené obrázky známek a pro práci s nimi platí i stejné možnosti ovládání.

Použité symboly a zkratky

Známky čisté bez nálepky Známka nepoužitá, s nepoškozeným lepem , v bezvadné kvalitě
Známky razítkované - čisté čitelné razítko Známka použitá - razítkovaná, z razítka jsou čitelné údaje. Také razítkované známky prodávané Českou poštou, které mají i původní lep
Známky razítkované - nečitelné razítko Známka použitá - razítkovaná, z razítka nejsou čitelné údaje nebo jsou známky znehodnoceny vlnovkou či čárou (z otisku výplatního stroje)
Nemám Symbol označující, že tuto známku nemáte
Mám Symbol označující, že tuto známku máte
Obrázek Symbol dalšího obrázku - po kliknutí se obrázek zobrazí
FDC Obálka dne vydání
HZ Hřebenové zoubkování
K Kupon s potiskem. K1, K2 atd. označuje různé kupony pro jednu známku
KN Kupon nepotištěný
OF Ofsetový tisk
PL Přepážkový list
OTp Ocelotisk z plochých desek
OTr+HT Rotační ocelotisk v kombinaci s hlubotiskem
RZ Rámcové zoubkování

Další zkratky a symboly

Závěrem

Přejeme Vám přijemnou práci s naším katalogem a děkujeme předem za nahlášení chyb v našem katalogu. Po přečtení úvodních informací a nápovědy si můžete zobrazit katalogový záznam pro první známku České republiky nebo první známky Československa po roce 1945. V případě nejasností v ovládání nebo nastavení katalogu nás prosím kontaktuje.

Děkujeme.

Vyhledávání

 

Navigace

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

Pokud ještě nejste zaregistrováni, můžete se zdarma zaregistrovat.

Doporučujeme

Dům filatelie
Burda Auction (Filatelie Burda) - filatelie, poštovní historie, pohlednice, bankovky, grafika
Filatelie Stošek s.r.o.
Filatelia a zbieranie poštových známok - www.postoveznamky.sk

© 2008-2024 Filaso.cz | Hosting Webglobe | Základ designu Andreas Viklund | Mapa webu nahoru